
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajączek Wielkanocny był ogromną niespodzianką dla wszystkich pracowników SOSW w Sokółce - dyrekcji, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych naszego Ośrodka. Inicjatorką przedsięwzięcia była p.Bożena Mróz wraz z uczniami z klasy 1,3 PdP, 1-2-3 szkoły branżowej i 6-8 spu. Upominki świąteczne były w postaci babeczek cytrynowych, ciastek piernikowych w kształcie bazi, kaczek, kur, gęsi, jajek, motyli lukrowanych, pocztówek świątecznych z elementem haftu krzyżykowego, zasianego zielonego owsa i herbatki miętowej w formie suszu z własnych zasobów p.Bożeny. Proces tworzenia elementów paczki odbywał się etapami z poszczególnymi klasami. Ciasteczka piernikowe zostały formowane i upieczone przez uczniów klasy 6-8 spu. Hafty krzyżykowe na pocztówki wykonane zostały przez Patrycję Tur – uczennicę klasy 3 PdP przy wsparciu Sebastiana Krysiuka – ucznia klasy 1 PdP. Babeczki cytrynowe upieczone zostały pod moim kierunkiem przez Anię Klim, Dawida Gilewskiego, Natalię Kowejsza i Natalię Wiśniewską – uczniów klasy branżowej, jako ciekawa forma wykorzystania wiedzy teoretycznej z przedmiotów zawodowych w praktyce.
W dniu 9 kwietnia 2025r. uczniowie klas 5-6-8spu oraz 1-2-3pdpB wzięli udział w wycieczce do „MINICITI – miasteczka zawodów” w Warszawie. Wyjazd został zorganizowany w ramach zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Pierwszym etapem wycieczki był obiad w McDonaldzie, w którym wychowankowie ćwiczyli praktycznie umiejętności takie jak: samodzielny wybór dania z elektronicznego menu, posługiwanie się paragonem zamówienia w celu wniesienia opłaty i odebrania posiłku, ponadto kulturalne zachowanie oraz segregację śmieci po posiłku. Uczniowie szybko opanowali nowe umiejętności i zaczęli składać kolejne samodzielne zamówienia.


Galeria
Miniony tydzień, poświęciliśmy pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W klasach odbyły się pogadanki tematyczne, lekcje wychowawcze, zajęcia plastyczne przybliżające tragiczne wyderzenia z 1940r. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonali gazetkę tematyczną na szkolnym holu. W piątek, 13 kwietnia tj. w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przedstawiciele Ośrodka złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym tę zbrodnię.
Społeczność SOSW w Sokółce