#LaboratoriaPrzyszłości w SOSW

https://www.soswsokolka.pl/images/394-9516.jpgSzkoła Podstawowa Specjalna w SOSW w Sokółce, dzięki udziałowi w Rządowym Programie „Laboratoria Przyszłości” wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o nowe narzędzia i sprzęt na łączną kwotę 30 tysięcy złotych, wszystkie zamówione pomoce są już w szkole. „Laboratoria Przyszłości”  to inicjatywa, dzięki której uczniowie będą korzystać z nowoczesnych narzędzi, aby w szerszym zakresie i atrakcyjniejszej formie nabywać umiejętności  potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, będą uczyć się  samodzielnego i krytycznego myślenia, Bazując na bogatej ofercie szkoły można łatwiej będzie rozwijać  kompetencje uczniów  w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Oprócz wcześniej zakupionego wyposażenia i drukarki 3D, wzbogacono pracownię techniczną w sprzęt do nauki krawiectwa i stolarstwa np. maszyny do szycia, żelazka, wkrętarki, wyrzynarki, piły, wypalarki itp.  Na lekcjach techniki i zajęciach rozwijających zainteresowania uczniowie będą mogli w praktyczny sposób nauczyć się wykorzystania tych  narzędzi, projektować i wykonywać prace z metalu, tkanin.

Nowoczesne przestrzenie edukacyjne to nowe podejście do nauki, gdzie różnorodność narzędzi pozwala uczniom rozwijać myślenie technologiczne i odkrywać nowe talenty. W takich pracowniach odbywają się atrakcyjne i interesujące zajęcia, dzięki którym uczniowie osiągają wyższe wyniki w nauce. W pracowni wyposażonej w drukarkę 3D uczniowie pod kierunkiem nauczyciela są w stanie tworzyć modele dostosowane do projektów naukowych np. z fizyki i techniki. Uczniowie mogą pracować z fizycznymi modelami,  które pozwalają zwizualizować ich pomysły, a także pomagają maksymalizować korzyści edukacyjne. Rezultaty swoich prac mogą sprawdzać na zajęciach praktycznych. Szkolnymi koordynatorami programu w SOSW  są p. Lila Zajkowska i p. U. Drewniak.

Działania 2023/2024:

WRZESIEŃ

GRUDZIEŃ

MARZEC

CZERWIEC

 

Działania 2022/2023:

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC