http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/tiik1b9hnpnkk80z1.jpgSzanowni Państwo Powiat Sokólski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.
Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.
W ramach działań edukacyjnych przekazał nieodpłatnie kwartalnik - e-gazetkę prawną, pt.: „ZAKUPY I SPRZEDAŻ W INTERNECIE” (z opcją wydruku). Mamy nadzieję, że będzie ciekawą lekturą. W kolejnym kwartale – kolejna dawka zagadnień prawnych.
Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdują się na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

W związku z realizacją przez Powiat Sokólski projektu „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, z dniem 20 marca 2023 ogłaszamy nabór kandydatów na staże/praktyki w ramach projektu.

Warunkiem przystąpienia do udziału w projekcie jest złożenie przez kandydatów dokumentów w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce do dnia 14 kwietnia do godz. 15.00

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Regulamin 

Umowa o zorganizowanie stażu/praktyki - zal nr 5 do Regulaminu

Zaświadczenie o odbyciu stażu/praktyki - zał. nr 6 do Regulaminu 

Oświadczenie uczestnika projektu o rezygnacji z udziału w projekcie - zał. nr 7 do Regulaminu

Dokumenty dla kandydatów, jakie należy złożyc w sekretariacie szkoły:

Kwestionariusz osobowy - zał. nr 1 do Regulaminu

Deklaracja uczestnictwa w projekcie - zal. nr 2 do Regulaminu

Oświadczenie uczestnika - zał. nr 3 do Regulaminu

W słoneczny poranek 2 marca wyruszyliśmy w odwiedziny do ZAZ-u w Suchowoli. ZAZ to Zakład Aktywności Zawodowej, miejsce zawodowej i społecznej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. To tutaj, osoby, które często przez lata były skazane na pobyt w domu mają możliwość rozpocząć pracę w sprzyjających warunkach. Osoby te nabywają nowe umiejętności zawodowe, uczą się współpracy w grupie i korzystają z rehabilitacji: społecznej, leczniczej a także pomocy psychologicznej

Co wspólnego ma wydruk 3d i matematyka ????

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1406/333995343_739083054362488_7028873349969369392_n_t2.jpg/images/394-9516.jpgDzięki temu, iż realizujemy program „Laboratoria Przyszłości” mamy drukarkę 3D, której posiadanie stanowi wielkie ułatwienia w dostępnie do pomocy naukowych. Sami według naszego pomysłu możemy sobie wydrukować różne potrzebne nam pomoce i przybory naukowe. Możemy mieć pomysł na ich kolor, kształt, grubość, wielkość.
W lutym testowaliśmy umiejętności druku naszej drukarki w dziedzinie wydruków matematycznych i pomocy rozwijających logiczne myślenie. Nasz Banach 3d wydrukował nam już trójkąty do układania ,elementy do układania Tetrisa, kostki z gry z numerami, przeróżne elementy do sortowania, figury geometryczne, kątomierz ,który mierzy podstawowe kąty, szablony do odrysowywania figur, puzzle do układania np. serca., grę „Balansujące koty”, grę „Układamy węże”. Gry logiczne wykorzystywane są nie tylko na matematyce, również na zajęciach rozwijających kreatywność co rozwija się nasze logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Ruszają zapisy do przedszkola specjalnego przy SOSW. Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania w linku

Rekrutacja do przedszkola

https://www.soswsokolka.pl/images/niebieski_siatka_wzr_dynamiczny_ramki_uniwersytet_rekrutacja_plakat.jpg

27 lutego, Dzieci i Młodzież z naszego Ośrodka świętowały "Dzień Filmowy". Tego dnia, mile widziane były szlafroki, poduchy. Czas umilił Młodzieży wzruszający film a Dzieciom bajka. Obowiązkowo, był pachnący popcorn i owocowa wata cukrowa.

„Bo Karnawał jest od tego, By się bawić na całego !!!”

W dn. 21.02.2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się Ostatkowy Bal Karnawałowy. Celem uroczystości była integracja całej społeczności internatu Ośrodka, kultywowanie tradycji karnawałowych oraz przede wszystkim dobra zabawa uczestników. Tegoroczna impreza rozpoczęła sie od niezwykłego pokazu mody karnawałowej. Wychowankowie i wychowawcy zaprezentowali sie na forum we własnoręcznie przygotowanych i wymyślonych przebraniach karnawałowych.

POMOC PO POŻARZE DOMU
" Twój dom może zastąpić Ci cały Świat, lecz cały Świat nigdy nie zastąpi Ci domu"...
Uczuć, które towarzyszą człowiekowi w sytuacji, kiedy pali się jego rodzinny dom, nie da się opisać słowami.
W wyniku pożaru rodzina z Kopciówki będąca i tak w trudnej sytuacji materialnej, wychowująca niepełnosprawnego syna- straciła dach nad głową.
Kochani znajomi, nieznajomi, bardzo prosimy o pomoc. Potrzebne jest dosłownie wszystko, aby rodzina mogła normalnie żyć, poczynając od pościeli, środków higienicznych czy materialnych. Jeśli chcesz i potrafisz pomóc prosimy o kontakt:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Os. Zielone 1A
16-100 Sokółka
tel. 85 711 26 78

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego ph. „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”
W dniu 17.02.2023 r. na szkolnym apelu odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego ph. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, zorganizowanego przez p. K. Bubieniec i B. Boguszewską.
Organizatorki konkursu wyróżnionym laureatom ufundowały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Celem konkursu było: kultywowanie tradycji związanych z okresem karnawału,
-rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej, popularyzacja działań plastycznych
-wzbogacanie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych
-rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych uzdolnień uczniów.
Do udziału w konkursie wpłynęły 34 prace uczniów. Komisja konkursowa w składzie: p. B. Tur, A. Ambrożko i Z. Biernacka dokonała ich oceny biorąc pod uwagę kategorie wiekowe, wartość artystyczną, estetykę wykonania i inwencję twórczą, oraz prawidłowe przedstawienie tematu i przyznała miejsca i wyróżnienia w następujących kategoriach:

18 lutego 2023 roku drużyna SOSW w Sokółce Nieprzetartego Szlaku „Iskierki” pod opieką druhny Moniki Mróz i druhny Marty Kulmaczewskiej uczestniczyła w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Dąbrowie Białostockiej. Spotkaliśmy się z zuchami i harcerzami z innych gromad i drużyn, wykonywaliśmy różne zadania, na przykład malowanie techniką drippingu, założyciela scautingu Roberta Baden-Powella. Przygotowaliśmy również kartkę okolicznościową dla wylosowanej drużyny. Bawiliśmy się w różne gry, braliśmy udział we mszy świętej w intencji wszystkich zebranych. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia a na zakończenie uroczystości zawiązaliśmy braterski krąg.                                                      Galeria 

pwd. Monika Mróz