#LaboratoriaPrzyszłości - luty

Co wspólnego ma wydruk 3d i matematyka???

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1406/333995343_739083054362488_7028873349969369392_n_t2.jpg/images/394-9516.jpgDzięki temu, iż realizujemy program „Laboratoria Przyszłości” mamy drukarkę 3D, której posiadanie stanowi wielkie ułatwienia w dostępnie do pomocy naukowych. Sami według naszego pomysłu możemy sobie wydrukować różne potrzebne nam pomoce i przybory naukowe. Możemy mieć pomysł na ich kolor, kształt, grubość, wielkość.
W lutym testowaliśmy umiejętności druku naszej drukarki w dziedzinie wydruków matematycznych i pomocy rozwijających logiczne myślenie. Nasz Banach 3d wydrukował nam już trójkąty do układania ,elementy do układania Tetrisa, kostki z gry z numerami, przeróżne elementy do sortowania, figury geometryczne, kątomierz ,który mierzy podstawowe kąty, szablony do odrysowywania figur, puzzle do układania np. serca., grę „Balansujące koty”, grę „Układamy węże”. Gry logiczne wykorzystywane są nie tylko na matematyce, również na zajęciach rozwijających kreatywność co rozwija się nasze logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.
Wydrukowane pomoce wykorzystywane są również w internacie podczas czasu wolnego. Wykorzystanie gier logicznych sprzyja nie tylko rozwijaniu naszego myślenie ale także wyrabia takie cechy jak czekanie na swoją kolej, umacnianie relacji społecznych oraz dbanie o naszą integrację oraz rozwijanie naszej umiejętność podejmowania decyzji co z kolei przekłada się na rozwijanie samodzielności i polepszenie umiejętności potrzebnych w życiu codziennym.
My już wiemy ze także dzięki drukowi 3d kochamy matematykę i to co dzięki niej możemy osiągnąć. A nasza pani od matematyki dzięki pomocom wydrukowanym w technologii 3d odkrywa przed nami jej tajniki. I sprawia ze matematyka w połączeniu z drukiem 3d jest coraz fajniejsza dla nas. Nasi nauczyciele dzięki możliwościom jakie daje nam realizacja programu” Laboratoria Przyszłości” jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczą. Bowiem ich pomysły połączone z zakupami w ramach programu otwierają przez nami drzwi do kolejnych ciekawych edukacyjnych przygód.


Społeczność SOSW, Zuzanna Szarkowska-Czeczko