Projekt systemowy Indywidualizacja procesu ksztaÅ‚cenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „SÅ‚oneczna edukacja - nauka przez zabawÄ™”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.05.2012r. w Specjalnym OÅ›rodku Szkolno-Wychowawczym w SokóÅ‚ce komisja konkursowa w skÅ‚adzie: p. B. Daszuta, p. I. Gieniusz, p. M. ÅapiÅ„ska, rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny ph. „Bez zÅ‚oÅ›ci mamy wiÄ™cej radoÅ›ci” zorganizowany w ramach realizacji VI edycji programu spoÅ‚ecznego „SzkoÅ‚a bez przemocy”.
PomysÅ‚odawcÄ… konkursu i realizatorem programu jest corocznie ZespóÅ‚ Profilaktyczny SOSW. Tegoroczny konkurs zorganizowaÅ‚y: p. B. Boguszewska, p. K. Bubieniec, p. M. HoÅ‚ownia-Iwanow oraz p. B. Å»óÅ‚tko.
Celem konkursu było:
- profilaktyka agresji - uÅ›wiadamianie sposobów radzenia sobie ze zÅ‚oÅ›ciÄ… w sposób akceptowany i dozwolony,
- integrowanie społeczności szkolnej w poczuciu odpowiedzialności za siebie nawzajem,
- budowanie dobrej atmosfery w Ośrodku poprzez propagowanie zachowań pożądanych,
- pobudzanie wyobraźni plastycznej.
Wszystkie powyższe cele zostaÅ‚y zrealizowane o czym Å›wiadczy poziom zaprezentowanych prac wykonanych różnorodnymi technikami oraz trafne przedstawienie tematu przez autorów.
Do udziaÅ‚u w konkursie wpÅ‚ynęły 32 prace uczniów. Przy ocenie prac wziÄ™to pod uwagÄ™ wartość artystycznÄ…, inwencjÄ™ i estetykÄ™ twórczÄ…, prawidÅ‚owe ujÄ™cie tematu oraz kategorie wiekowe: SPL, SPU, GL, GU, PDP.
WYNIKI KONKURSU:
Kategoria SPU
I miejsce: Patrycja Jarmoszko - praca wykonana pod kierunkiem B. Boguszewskiej
II miejsce: Patrycja Jarmoszko - praca wykonana pod kierunkiem E. Wińskiej
III miejsce: Sylwia Gilewska - praca wykonana pod kierunkiem B. Boguszewskiej
Kategoria SPL:
I miejsce: Andrzej Świetlicki - praca wykonana pod kierunkiem E. Wińskiej
II miejsce: Anna Czarnomysa - praca wykonana pod kierunkiem E. Szomko
III miejsce: Adrian Gilewski - praca wykonana pod kierunkiem B. Boguszewskiej
Kategoria GU:
I miejsce: Justyna Jurewicz - praca wykonana pod kierunkiem E. Wińskiej
II miejsce: Justyna Sadkowska - praca wykonana pod kierunkiem B. Boguszewskiej
III miejsce: Krzysztof Drapczuk - praca wykonana pod kierunkiem E. Wińskiej
Kategoria GL:
Wyróżnienie: Iza Matyskiel- praca wykonana pod kierunkiem E. WiÅ„skiej
Kategoria PDP
I miejsce: Sylwester Kozłowski- praca wykonana pod kierunkiem E. Szomko
II miejsce: Marcin Stankiewicz- praca wykonana pod kierunkiem B. Boguszewskiej
III miejsce: Monika Kieda- praca wykonana pod kierunkiem M. Hołownia- Iwanow
Wyróżnienie: Marcin Stankiewicz- praca wykonana pod kierunkiem K. Bubieniec
OgÅ‚oszenie wyników i wrÄ™czenie nagród oraz dyplomów laureatom odbÄ™dzie siÄ™ podczas uroczystego apelu szkolnego.