http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_317/p6020167.jpgW piękny słoneczny dzień 02.06.2015r na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce.

Pięcioro wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Magdaleny Słyż, już po raz kolejny zmagało się w konkurencjach lekkoatletycznych. Rywalizacja w każdej dyscyplinie LA przysparzała uczestnikom zawodów wiele emocji, zostały zachowane jednak przy tym wszelkie granice „fair play”.

Już po pierwszej konkurencji, jaką był bieg na 100m, można było się cieszyć medalem. Ewa, uczennica gimnazjum /kat. dziewcząt młodszych/ dobiegła na metę z drugim czasem, zdobywając srebrny medal, brązowy medal w kategorii dziewcząt starszych, startując w tej samej dyscyplinie dla naszej szkoły zdobyła Anna. Kolejny medal wywalczyła Ewa w skoku w dal, osiągając odległość 2,84m, co ostatecznie dało jej drugie miejsce. Ania skacząc na odległość 3,15 wywalczyła również II lokatę. Równie dobrze Ewa spisała się w konkurencji -bieg na 800 m zdobywając III miejsce.

Po zakończeniu zmagań sportowych zawodnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez organizatorów: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku, Zespól Szkół Nr 16 w Białymstoku, Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku.

Udział naszych zawodników w imprezach sportowych organizowanych na terenie całego województwa udowadnia, że jesteśmy bardzo otwarci na integrację ze społeczeństwem. Liczne wyjazdy i spotkania z rówieśnikami powodują że nasi wychowankowie są szczęśliwsi, nabierają pewności siebie, zaufania do innych i z niecierpliwością czekają na każdy następny wyjazd. Zdjęcia