http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_236/wielkie_wito_maego_czowieka57.jpg

Drugi dzień obchodów święta naszej szkoły miał miejsce dnia 12.06.2014 roku w parku przy ośrodku. Właśnie tam, już po raz kolejny odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, pn. „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem była nasza szkoła. Punktualnie o godz. 10.00 pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta powitała wszystkich zebranych. Natomiast Starosta Sokólski p. Franciszek Budrowski dokonał uroczystego otwarcia przeglądu.

W następnej kolejności głos zabrali uczniowie naszej szkoły tj.: Martyna Krempa i Jarosław Stankiewicz, którzy pod czujnym okiem p. Zyty Biernackiej wcielili się w rolę prowadzących. Uczniowie na samym początku powitali bardzo serdecznie przybyłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Następnie nastąpiło przypomnienie i wspólne odśpiewanie hymnu  towarzyszącego od zawsze tej uroczystości: „Bo co może mały człowiek...”.

W końcu przyszedł czas na prezentacje artystyczne uczestników. W tegorocznym przeglądzie mogliśmy podziwiać talent i zdolności dzieci i młodzieży z 10 placówek. Swój repertuar artystyczny zaprezentowali: uczniowie z Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, SOSW w Hajnówce, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, SOSW w Długoborzu Pierwszym, SOSW Nr 1 w Suwałkach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Perkach Karpiach, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 68 J. Korczaka w Białymstoku oraz wychowankowie z naszego ośrodka. Uczestnicy,  za trud włożony w przygotowania do występów otrzymali dyplomy, pamiątki z przeglądu oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Radę Rodziców.

Po występach dzieci i młodzieży przyszedł czas na niespodziankę w postaci występu zespołu muzycznego Ewa Band. Muzycy swoim śpiewem i graniem porwali do tańca wszystkich zebranych.

Podczas imprezy plenerowej nie mogło zabraknąć różnego rodzaju atrakcji: było malowanie twarzy oraz tatuaży, stoisko z drobiazgami, watą cukrową, performance czyli nasi wychowankowie w przebraniach krasnoludków, dostarczając zebranym wiele uśmiechu i radości. Ponadto goście przeglądu mogli skosztować regionalnych przysmaków oraz podziwiać na stoiskach rękodzielniczych piękne wytwory własnoręcznie wykonane przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. W trakcie trwania imprezy miał miejsce również happening, mianowicie na płótnie malarskim powstawał obraz, do którego każdy mógł dorysować dowolny element. Ponadto przebieg imprezy został zarejestrowany okiem kamery oraz uwieczniony zdjęciami przez uczniów naszej placówki pod kierunkiem kronikarzy ośrodka.

Opiekę medyczną podczas trwania przeglądu zapewniała pielęgniarka szkolna p. Teresa Zaborowska. Ponadto swoją pomocą służyli wolontariusze z sokólskich szkół średnich, tj. z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i prawidłowego przebiegu przeglądu składamy serdeczne podziękowania, w szczególności dziękujemy tym firmom i instytucjom, które wsparły nas organizacyjnie i finansowo, tj:

- Starostwo Powiatowe w Sokółce;

- Rada Rodziców;

- Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego KBS Sp. z o.o.;

- Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa Krynka;

- „Marwibog S.C. Przedsiebiorstwo Produkcyjno-Handlowe;

- Eko - Gril Sokółka;

- Iglotex-Łukasz Sp. z o.o.;

- Zakład Cukierniczo – Piekarniczy Rafał Rozwadowski;

- Hurt i Detal Artykuły Spożywczo Rolne Anna Siekierko;

- Biuro Serwis Marcin Dylewski.

Dyrekcja dziękuje również zaangażowanej kadrze Ośrodka za przygotowanie dwudniowej uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.