XXVI Letnia Szkoła Młodych Pedagogów

18.09.2012r. w drugi dzień konferencji, nt.: „Światy życia codziennego uczestników interakcji wychowawczych…” uczestnicy, kierownictwo i prelegenci XXVI Letniej Szkoły Młodych Pedagogów gościli w naszej placówce.  Przed tak zacną publicznością przedstawiliśmy postać Janusza Korczaka w formie prezentacji multimedialnej w otulającej muzyce Szumana, poprzedzonej i zakończonej instrumentalnym wykonaniem utworów:  z Dirty Dancing i M. Lorenca – Taniec Eleny.

Później przypomnieliśmy zabawy towarzyszące korczakowskim wychowankom podczas montażu słowno – muzycznego. Aktorzy z koła teatralnego „Maska” pokazali fragment spektaklu o królu Maciusiu I reformatorze, a chłopcy z zespołu Panowie Incognito wyśpiewali znane i lubiane przeboje. Nasi naukowi goście mogli też poobserwować zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, a na koniec posilić się regionalnymi specjałami,  w tym kuchnią tatarską.

To ogromne wyróżnienie gościć w progach skromnej placówki ludzi tak ogromnej klasy, specjalistów w zakresie pedagogiki i psychologii, kwiat kwiatów polskiej kadry naukowej.

Za te wyróżnienie dziękujemy pani profesor dr hab. Jadwidze Bińczyckiej – Honorowej Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i pani profesor zw. Marii Budzikowej z poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i wiceprzewodniczącej PAN. Przy tym przedsięwzięciu współpracowaliśmy z Uniwersytetem w Białymstoku i Wydziałem Pedagogiki i Psychologii.

                                                                                                               MTK

Udział naszej placówki w tym przedsięwzięciu to wynik współpracy pani Dyrektor Marty Tolko-Kuziuty z Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka.  Do działań zaprosiła nas pani profesor Jadwiga Bińczycka współpracująca z panią prof. Marią Dudzikową Przewodniczącą Letniej Szkoły Młodych Pedagogów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej niecodziennej wizyty.