http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_473/dscn0938.jpgW dniu 13.10.2016r. o godzinie 17.00 w internacie SOSW w Sokółce odbyły się otrzęsiny nowych wychowanków, przygotowane przez MRI pod opieką Marty Kulmaczewskiej. Podczas otrzęsin dziesięcioro wychowanków dołączyło do naszej internackiej wspólnoty. Byli to: Damian, Angelika, Paweł, Natalia, Dawid, Dariusz, Jakub, Klaudia, Mateusz i Karol. Tego popołudnia nowicjusze musieli się popisać odwagą, wytrwałością, mądrością i sprytem, a także wcielić się w rolę grzecznych kotków. Musieli pokonać przygotowane przez członków MRI specjalne zadania.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_471/20160926_192824.jpgHura! Krzyknęliśmy wszyscy, kiedy pani Dyrektor przekazała informację, że goście z Mołodeczna przekroczyli granicę z Polską. Czekaliśmy w napięciu, gdyż byli to niecodzienni goście. Trzy kwadranse później powitaliśmy wszystkich przybyłych – 23 uczniów wraz z dyrekcją i opiekunami ze Specjalnej Szkoły z Internatem nr 2 dla Dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie. W uroczystym powitaniu uczestniczył także pan Starosta Piotr Rećko. Zostały wymienione serdeczne słowa i uściski.

11 października 2019r. -  to wielki dzień dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 SOSW w Sokółce, a w szczególności dla Patryka, Małgorzaty – uczniów klasy III i Justyny – uczennicy klasy II, którzy pod opieką wychowawcy klasy p.Bożeny Mróz udali się  na Halę Sportową przy Zespole Szkół w Sokółce, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Naukowych dla uzdolnionej młodzieży. W tak uroczystym dniu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające status Stypendysty Starostwa Sokólskiego oraz Stypendia Naukowe w ramach projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_470/dsc_0810_t2.jpgOd 15 września do 15 grudnia 2016 r. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”' w Sokółce realizuje projekt pt. „Od tradycyjnego rzemiosła do nowoczesnych technik artystycznych”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” IX Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerami Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w realizacji projektu są: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Stowarzyszenie „Zielony Zakątek” w Sokółce.

10.10.2016r. odbyła się kolejna  transmisja teatralna w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tego dnia mogliśmy podziwiać spektakl pt. „Baśń o Rycerzu bez Konia” z Teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Baśń Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego "... to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok". Przedstawienie zachwyciło nas dowcipnymi piosenkami oraz znakomitymi kreacjami aktorskimi.

organizatorzy: Marta Tolko-Kuziuta, Marta Kawrygo-Leonowicz

http://www.soswsokolka.pl/images/news/img_1662.jpgW dniu 5 października nasz Ośrodek odwiedziły panie policjantki. Przeprowadziły z uczniami pogadankę  na temat poruszania się po drogach. Omówiły one podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Stróże prawa uświadomili uczniom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się w miejscach takich , gdzie nie ma chodnika  oraz po zmroku. Policjantki zwróciły się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Przestrzegły przed  konsekwencjami przechodzenia przez jezdnię  w miejscach  niedozwolonych.

We wrześniu 2016 r w SOSW w Sokółce rozpoczął się pierwszy etap realizacji projektu pn „Wspólne przebywanie wzmacnia zaufanie” realizowanego przez Powiat Sokólski, dofinansowanego przez Wojewodę Podlaskiego w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Zorganizowane zostały szkolenie dla nauczycieli  pt. „Podstawy komunikacji empatycznej w pracy z uczniem/wychowankiem” oraz szkolenie dla rodziców pt. „Komunikacja empatyczna jako metoda ułatwiająca kontakt z dzieckiem (wychowankiem)”. Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Powichrowska z Ośrodka Terapii Uzależnień „ETAP” z Białegostoku.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_468/6.jpgWe wrześniu 2016 roku pięciu uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięło udział w Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej „W kropelce wody” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach w ramach projektu „Zostań przyjacielem wody” współfinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

http://www.soswsokolka.pl/images/kino.jpg27.09.2016 uczniowie klas I, II, III PDP pod opieką pani Marty Kawrygo-Leonowicz i Pani Magdaleny Słyż uczestniczyli w happeningu zorganizowanym z pod kinem Sokół, z okazji Dania Białej Laski. Jednocześnie świętowano jubileusz 65-lecia założenia Polskiego Związku Niewidomych, a w szczególności Koła Terenowego w Sokółce. Na znak solidarności z osobami niewidomymi każdy z uczestników miał przypięty biały kwiat. Podczas happeningu mogliśmy podziwiać występy różnych zaproszonych gości. Uczniowie naszego ośrodka wystąpili z montażem słowno-muzycznym do piosenki „Mam tę moc”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_467/dsc_0723.jpg26 września 2016 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony 77 rocznicy ataku radzieckiego na Polskę, który miał miejsce 17 września 1939 roku. Atakując tego dnia Polskę Związek Radziecki realizował postanowienia paktu Ribbentrop - Mołotow zawartego w Moskwie jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, w dniu 23 sierpnia 1939 roku. Apel przygotowali uczniowie klas I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz uczeń klasy I Gimnazjum.

Dnia 23.09.2016 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 96 rocznicy Bitwy nad Niemnem. Uczniowie - Damian, Michał i Damian pod opieką pani Magdy Słyż przypomnieli wszystkim zgromadzonym, iż zwycięska bitwa warszawska, chociaż stanowiła przełomowy moment w wojnie polsko-bolszewickiej nie doprowadziła do jej ostatecznego zwycięstwa. To właśnie operacja niemeńska, choć nieco zapomniana, przyczyniła się do całkowitego rozbicia sił nieprzyjaciela.